Producenci
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Promocje
SEPT NF 5l - płyn do dezynfekcji rąk
SEPT NF 5l - płyn do dezynfekcji rąk
113,49 zł 99,99 zł 92,27 zł 81,29 zł
szt.
SEPT NF 0,5l - płyn do dezynfekcji rąk
SEPT NF 0,5l - płyn do dezynfekcji rąk
15,39 zł 13,59 zł 12,51 zł 11,05 zł
szt.
Septosal 0,45 l - dezynfekcja obuwia
Septosal 0,45 l - dezynfekcja obuwia
15,39 zł 13,59 zł 12,51 zł 11,05 zł
szt.
Jak odpowiednio przygotować roztwór myjący chemii profesjnalnej

Wiele osób zadaje pytanie czym różni się chemia profesjonalna od chemii gospodarczej. Najkrócej można powiedzieć stężeniem środków powierzchniowo czynnych. Żeby w pełni wykorzystać "moc" koncentratów trzeba je odpowiednio dozować.

Najbardziej właściwym sposobem na uzyskanie prawidłowego stężenia jest korzystanie z systemów dozujących. Co raz więcej producentów chemii profesjonalnej oferuje opakowania z wbudowanymi dozownikami (dotyczy to szczególnie butelek 1l). Można również korzystać z dozowników manualnych (pompek na kanister) czy dozowników przepływowych, które jednak wymagają większej inwestycji.

Ważne jest, aby przestrzegać zaleceń producentów chemii, które znajdują się na etykietach produktów lub obiektowych planach higieny. Przy przygotowywaniu roztworu można posiłkować się tzw. tabelą rozcieńczeń. Do przygotowania roztworu produktu do mycia podłóg wystarczy bieżąca woda z kranu o temperaturze otoczenia (w przypadku środków chlorowych nie należy używać gorącej wody), natomiast do usuwania tłustych, spieczonych zabrudzeń z piekarników, grilli lub rożen, używamy wody ciepłej gdyż ten rodzaj zabrudzenia łatwiej jest wtedy usunąć.

Trzeba pamiętać że zarówno zbyt mała jak i zbyt duża ilość koncentratu w roztworze negatywnie wpłynie na jakość mycia. W pierwszym przypadku mycie nie będzie efektywne, w drugim na mytej powierzchni pojawią się smugi, powierzchnia będzie się kleić oraz nastąpi szybsze przyjmowanie przez nią brudu.

Pliki (1)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl