Producenci

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Promocje
Gloss protect - drewno i panele 5 l - zabezpieczanie powierzchni drewnianych
Gloss protect - drewno i panele 5 l - zabezpieczanie powierzchni drewnianych
102,99 zł 95,99 zł 83,73 zł 78,04 zł
szt.
Sanitex V 1 l  - środek do bieżącego mycia sanitariatów
Sanitex V 1 l - środek do bieżącego mycia sanitariatów
16,99 zł 15,99 zł 13,81 zł 13,00 zł
szt.
Flormatik Wax 5 l - antypoślizgowy preparat do mycia podłóg
Flormatik Wax 5 l - antypoślizgowy preparat do mycia podłóg
86,31 zł 73,99 zł 70,17 zł 60,15 zł
szt.
Produkt dnia
Co to są profesjonalne środki czystości?

Wielu z Was zadaje nam pytania co to są profesjonalne środki czystości i czym one różnią się od tzw. chemii gospodarczej lub domowej. Postaram się w kliku zdaniach odpowiedzieć na Państwa pytanie.

W większości przypadków zarówno chemia gospodarcza, jak i chemia profesjonalna przyjmują postać koncentratu. W pierwszym przypadku stężenie koncentratu jest minimalne, aby zaspokoić podstawowe potrzeby klientów. W drugim stężenie to jest zdecydowanie wyższe, gdyż wymagania stawiane przed profesjonalnymi środkami czystości są dużo większe. Chemia profesjonalna ma myć szybko, niezawodnie, a koszt mycia powierzchni ma być zoptymalizowany, czyli jak najmniejszy.

Producent chemii profesjonalnej udostępnia szereg danych, które ułatwiają właściwe korzystanie z profesjonalnych produktów. Na etykiecie produktu znajdują się dane o sposobie zastosowania: do jakiej powierzchni powinien być stosowany środek, w jaki stężeniu oraz w jakiej technologii należy go używać. Dodatkowo każdy produkt posiada kartę charakterystyki zawierającą informację o producencie, recepturze czy postępowaniu w razie wypadku z produktem. Każdy produkt profesjonalny musi posiadać również atest PZH, a w przypadku środków dezynfekcyjnych „Dopuszczenie do obrotu środkami bibójczymi”.

Na etykiecie produktu profesjonalnego znajduje się również informacja o odczynie pH. Dla osób świadczących usługi utrzymania czystości  jest to pierwsza informacja o przeznaczeniu środka.

Środki kwaśne (pH 1-5) służą do usuwania kamienia wodnego, osadów wapiennych, pyłów, rdzy, a więc nadają się do mycia sanitariatów, łazienek, do mycia pobudowlanego itp.
Środki neutralne (pH 6-7) używane są głównie do mycia powierzchni wrażliwych na kwasy lub alkalia tj. kamień naturalny. Środki zasadowe (pH 8-14) stosowane są głównie do usuwania zabrudzeń przemysłowych oraz kuchennych, a więc takich które są tłuste, ropopochodne. Wśród środków zasadowych znajdują się również preparaty do zmywania starych powłok ochronnych i wosków.

Jednak profesjonalne środki czystości to nie tylko produkty. To również wsparcie okołoproduktowe, a więc dostarczenie technologi sprzątania oraz planów higieny, które ułatwiają przeprowadzenie procesów sprzątania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl