Producenci
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Promocje
SEPT NF 5l - płyn do dezynfekcji rąk
SEPT NF 5l - płyn do dezynfekcji rąk
113,49 zł 99,99 zł 92,27 zł 81,29 zł
szt.
SEPT NF 0,5l - płyn do dezynfekcji rąk
SEPT NF 0,5l - płyn do dezynfekcji rąk
15,39 zł 13,59 zł 12,51 zł 11,05 zł
szt.
Septosal 0,45 l - dezynfekcja obuwia
Septosal 0,45 l - dezynfekcja obuwia
15,39 zł 13,59 zł 12,51 zł 11,05 zł
szt.
Co to są profesjonalne środki czystości?

Wielu z Was zadaje nam pytania co to są profesjonalne środki czystości i czym one różnią się od tzw. chemii gospodarczej lub domowej. Postaram się w kliku zdaniach odpowiedzieć na Państwa pytanie.

W większości przypadków zarówno chemia gospodarcza, jak i chemia profesjonalna przyjmują postać koncentratu. W pierwszym przypadku stężenie koncentratu jest minimalne, aby zaspokoić podstawowe potrzeby klientów. W drugim stężenie to jest zdecydowanie wyższe, gdyż wymagania stawiane przed profesjonalnymi środkami czystości są dużo większe. Chemia profesjonalna ma myć szybko, niezawodnie, a koszt mycia powierzchni ma być zoptymalizowany, czyli jak najmniejszy.

Producent chemii profesjonalnej udostępnia szereg danych, które ułatwiają właściwe korzystanie z profesjonalnych produktów. Na etykiecie produktu znajdują się dane o sposobie zastosowania: do jakiej powierzchni powinien być stosowany środek, w jaki stężeniu oraz w jakiej technologii należy go używać. Dodatkowo każdy produkt posiada kartę charakterystyki zawierającą informację o producencie, recepturze czy postępowaniu w razie wypadku z produktem. Każdy produkt profesjonalny musi posiadać również atest PZH, a w przypadku środków dezynfekcyjnych „Dopuszczenie do obrotu środkami bibójczymi”.

Na etykiecie produktu profesjonalnego znajduje się również informacja o odczynie pH. Dla osób świadczących usługi utrzymania czystości  jest to pierwsza informacja o przeznaczeniu środka.

Środki kwaśne (pH 1-5) służą do usuwania kamienia wodnego, osadów wapiennych, pyłów, rdzy, a więc nadają się do mycia sanitariatów, łazienek, do mycia pobudowlanego itp.
Środki neutralne (pH 6-7) używane są głównie do mycia powierzchni wrażliwych na kwasy lub alkalia tj. kamień naturalny. Środki zasadowe (pH 8-14) stosowane są głównie do usuwania zabrudzeń przemysłowych oraz kuchennych, a więc takich które są tłuste, ropopochodne. Wśród środków zasadowych znajdują się również preparaty do zmywania starych powłok ochronnych i wosków.

Jednak profesjonalne środki czystości to nie tylko produkty. To również wsparcie okołoproduktowe, a więc dostarczenie technologi sprzątania oraz planów higieny, które ułatwiają przeprowadzenie procesów sprzątania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl