Producenci

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Promocje
Gloss protect - drewno i panele 5 l - zabezpieczanie powierzchni drewnianych
Gloss protect - drewno i panele 5 l - zabezpieczanie powierzchni drewnianych
102,99 zł 95,99 zł 83,73 zł 78,04 zł
szt.
Sanitex V 1 l  - środek do bieżącego mycia sanitariatów
Sanitex V 1 l - środek do bieżącego mycia sanitariatów
16,99 zł 15,99 zł 13,81 zł 13,00 zł
szt.
Flormatik Wax 5 l - antypoślizgowy preparat do mycia podłóg
Flormatik Wax 5 l - antypoślizgowy preparat do mycia podłóg
86,31 zł 73,99 zł 70,17 zł 60,15 zł
szt.
Produkt dnia
Rodzaje podłóg kamiennych

Posadzki kamienne dzięki swojej wytrzymałości są najczęściej występującym typem podłóg w obiektach przemysłowych i handlowych itp.

Ze względu na pochodzenie materiału rozróżniamy posadzki z kamienia naturalnego i kamienia sztucznego. Granit, piaskowiec czy lastriko są to kamienie, charakteryzujące się różną twardością, chłonnością, wrażliwością na działanie preparatów chemicznych i w związku z tym powinny wobec nich byś stosowane różne technologie mycia. Do doczyszczania, w zależności od rodzaju posadzki (kamień naturalny czy sztuczny) powinniśmy dobrać preparat nie tylko ze względu na pH, ale również o odpowiedniej strukturze substancji aktywnych. Trzeba być jednak świadomym, że bez względu na rodzaj posadzki kamiennej utrzymanie jej wysokiego standardu wymaga znacznych nakładów finansowych. Ważne aby firma sprzątająca lub dystrybutor profesjonalnych środków czystości dobierający preparaty chemiczne do mycia miał dostęp do kart charakterystyki posadzki. Tylko w ten sposób unikniemy zniszczeniu powierzchni.

GRANIT

Charakteryzuje go duża twardość i mała porowatość, dlatego jest odporny na warunki atmosferyczne, a więc stosuje się go również na zewnątrz budynków. Należy jednak pamiętać, że struktura granitu posiada mikro-szczeliny, zatem chłonie on dobrze wodę oraz tłuszcze. Tylko dobra impregnacja może zabezpieczyć ten kamień na długie lata. Zalecana jest codzienna pielęgnacja roztworami roboczymi o pH 6-8 (np. PROFIBASIC F510). Do doczyszczania można stosować produkt o większym pH np. Ronal. Posadzki granitowe nie powinny być myte czarnym padem - mógłby on rysować powierzchnię. Do ich mycia zaleca się stosowanie padu niebieskiego lub zielonego, zaś do krystalizacji brązowego lub czerwonego.

MARMUR

W odróżnieniu od granitu, marmur jest materiałem mało odpornym na ścieranie, dlatego bardzo ważna jest jego konserwacja i impregnacja, a więc zabezpieczenie przed możliwym uszkodzeniem. Zalecane są do tego środki pozostawiające na jego powierzchni cienką warstwę ochronną (film). Aby uniknąć uciążliwych plam na marmurze trzeba go poddawać regularnej pielęgnacji poprzez codzienne zamiatanie i zmywanie środkami czystości o pH 7 (w roztworze) np. FLORMATIK V. Marmur nie powinien być doczyszczany czarnym padem, służą do tego pady niebieskie lub zielone.

PIASKOWIEC

Piaskowce to skały, które nieustannie chłoną i oddają wodę. Intensywność tego procesu zalezy od gatunku kamienia, jego ziarnistości, wilgotności otoczenia i temperatury. Silne zbrudzenie prowadzi do zaburzeń w swobodnym "oddychaniu", co prowadzi do kruszenia. Utrzymanie jego powierzchni w czystości zwiększa odporność tego kamienia na pęknięcia. Ze względu na swoją porowatość piaskowiec nie nadaje się do polerowania i nakładania powłok akrylowych. Pielęgnacja powinna polegać na zamiataniu i przemywaniu preparatem o roztworze roboczym pH7. Stosowany do mycia środek powinien posiadać właściwości impregnujące (np. PROFIBASIC F510).

WAPIEŃ (TRAWERTYN)

Kamienie te w odróżnieniu od marmuru i granitu charakteryzują się mocno porowatą strukturą. Ze względu na porowatość trawertyny wymagają zabiegów impregnacyjnych, które zabezpieczą ich powierzchnię. Najlepiej więc do mycia stosować preparaty chemiczne, które nie tylko usuną brud ze szczelin, kanalików, ale jednocześnie wypełnią je i na jak najdłużej zabezpieczą otwory przed osadzaniem się zanieczyszczeń. Zabiegi związane z pielęgnacją trawertynu należy regularnie powtarzać. Codzienna pielęgnacja powinna polegać na zamiataniu i myciu roztworem roboczym o pH 7. Do doczyszczania zalecamy stosować preparaty alkaliczne np. BRUDEX.

GRES i KLINKIER

Są to materiały wykonane z glin i wypalane w piecach. Gresy możemy podzielić na porowate (impregnacja) i glaserowane (bez zabezpieczeń). Ich powierzchnie są odporne na związki chemiczne. Pielęgnujemy je poprzez zamiatanie i zmywanie na wilgotno mopami z mikrofazy.

Większość podłóg kamiennych podlega renowacji.

KRYSTALIZACJA

Polega na wcieraniu w powierzchnię marmuru fluorokrzemianu, który w połączeniu z materiałem podstawowym (wapń) tworzy fluorokrzemian wapnia na powierzchni kamienia.

PROSZKOWANIE

Proces z zastosowaniem proszków polerskich.

SZLIFOWANIE

Proces polegający na ścieraniu mechanicznym za pomocą odpowiednich narzędzi ciernych tj. diament techniczny.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl