Producenci
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Promocje
Preseptol QV 5 l - preparat do szybkiej dezynfekcji
Preseptol QV 5 l - preparat do szybkiej dezynfekcji
115,79 zł 99,99 zł 107,21 zł 92,58 zł
szt.
Produkt dnia
Preseptol QV 0,75 l - preparat do szybkiej dezynfekcji
Preseptol QV 0,75 l - preparat do szybkiej dezynfekcji
22,39 zł 20,73 zł
szt.
Preseptol QV 5 l - preparat do szybkiej dezynfekcji
Preseptol QV 5 l - preparat do szybkiej dezynfekcji
115,79 zł 99,99 zł 107,21 zł 92,58 zł
szt.

Profesjonalne mycie okien

Jak to przy sprzątaniu bywa najważniejsza jest regularność. Tylko takie podejście do sprzątania zapobiegnie nawarstwianiu się trudno usuwalnego brudu. Okna należy myć w słoneczne dni, gdyż tylko pod światło widać drobne smugi czy ewentualne niedociągnięcia.

Ważne jest aby czynność tę wykonywać w temperaturze powyżej 0 stopni Celsjusza. Po pierwsze woda nie będzie zamarzała na powierzchni szyby, a tym samym nie uszkodzimy szkła, a po drugie wyższa temperatura powoduje szybsze odparowanie wody i usunięcie jej z powierzchni, dzięki czemu nie powstaną smugi z kamienia wodnego oraz resztek chemii.

Mycie ram okiennych

Do mycia ram okiennych polecamy produkty o pH powyżej 7. Lekko zasadowy preparat lepiej poradzi sobie z zatłuszczonym powierzchniami, z resztkami sadzy itp. Najlepsze do tego są preparaty zawierające wodę amoniakalną. Ramy myjemy więc za pomocą roztworu np. H521. Jest to antystatyczny produkt, który doskonale myje ramy okienny wykonane zarówno te drewniany jak i wykonane z plastiku. Ramy przecieramy za pomocą mikrofibry najpierw na mokro, a następnie na sucho.

Mycie okien

Ze względu na intensywność zabrudzenia oraz wielkość okien/witryn zalecamy dwie technologie mycia szyb. Pojedyncze okno, czy też niewielkie zabrudzenia można umyć stosując gotowy do użycia produkt tj. Glass Cleaner. Jest preparat alkoholowy, który rozprowadzany jest za pośrednictwem spryskiwacza w postaci piany. Dzięki temu dłużej utrzymuje się na mytej powierzchni. Pozwala to na dokładne przetarcie szyby za pomocą mikrofibry lub specjalnego czyściwa do mycia szyb. Specjalistyczne czyściwo nie pozostawia na powierzchni żadnych włókien.

Większą liczbę okien, trudniejsze zabrudzenia myjemy za pomocą wspomnianego koncentratu H521. Mycie warto wtedy wspomóc odpowiednimi akcesoriami do mycia szyb, czy to ściągaczkami do szyb czy specjalnymi mikrofibrami do mycia przeszkleń. Aby osiągnąć lepszy efekt mycia warto najpierw namoczyć i przetrzeć okno wilgotną ścierką, co pozwoli nam usunąć pierwszą warstwę zabrudzeń. Należy unikać mycia okien na sucho, gdyż drobiny piasku i pyłów mogą porysować i uszkodzić strukturę szkła. Po zwilżeniu szyby przemywamy okno uprzednio przygotowanym roztworem. Nadmiar wody zbieramy za pomocą ściągaczki do szyb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl