Producenci
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Promocje
Voigt Lasipur 1 l  -  antystatyczny płyn do mycia szyb
Voigt Lasipur 1 l - antystatyczny płyn do mycia szyb

15,99 zł

Cena regularna: 16,79 zł

Najniższa cena: 16,79 zł

13,00 zł

Cena regularna: 13,65 zł

Najniższa cena: 13,65 zł
szt.
Flormatik gres acid 1 l - kwasowy środek do czyszczenia płytek gresowych
Flormatik gres acid 1 l - kwasowy środek do czyszczenia płytek gresowych

27,99 zł

Cena regularna: 32,79 zł

Najniższa cena: 32,79 zł

22,76 zł

Cena regularna: 26,66 zł

Najniższa cena: 26,66 zł
szt.
Rękawiczki easyCare nitrylowe, niebieskie, bezpudrowe S a100
Rękawiczki easyCare nitrylowe, niebieskie, bezpudrowe S a100

12,99 zł

Cena regularna: 15,99 zł

Najniższa cena: 15,99 zł

12,03 zł

Cena regularna: 14,81 zł

Najniższa cena: 14,81 zł
szt.
Produkt dnia
Preseptol QV 5 l - preparat do szybkiej dezynfekcji
Preseptol QV 5 l - preparat do szybkiej dezynfekcji

137,29 zł

127,12 zł

szt.
Preseptol QV 0,75 l - 8 szt. (zgrzewka)
Preseptol QV 0,75 l - 8 szt. (zgrzewka)

159,99 zł

148,14 zł

szt.

Czyściwa przemysłowe - jak wybrać?

Czyściwa przemysłowe stosowane są zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w zakładach pracy. Oczywiście te stosowane w domu są to najprostsze papierowe ręczniki kuchenne, którymi przecierane są najczęściej blaty, ewentualnie osuszane zlewy, czy polerowane szyby i lustra. W zakładach pracy, których specyfika jest przecież bardzo różna powinno stosować się czyściwa dedykowane do konkretnej branży i do usuwania konkretnych typów zabrudzeń.

W branży rozróżniamy czyściwa papierowe wykonane z celulozy lub makulatury, jak i czyściwa włókninowe. Te pierwsze stosowane są do prostszych, codziennych zadań tj. przetarcie powierzchni, osuszenie czy zebranie oleju. Czyściwa papierowe cechują się dużą chłonnością, dlatego doskonale zbierają wilgoć czy też usuwają tłuszcz. Dlatego są to produkty niezbędne w niewielkich warsztatach samochodowych czy profesjonalnych kuchniach. Nie przeszkadza to aby sięgnąć po czyściwa celulozowe w innych branżach tj. placówki służby zdrowia czy szkoły.

Czyściwa włókninowe różnią się od czyściw celulozowych przede wszystkim wytrzymałością, a co za tym idzie możliwością wielkokrotnego użycia. W większości przypadków cechuje je duża odporność na działanie wszelkiego rodzaju rozpuszczalników. Można je również nasączać silnymi środkami chemicznymi, które pomogą usunąć trudniejsze zabrudzenia. Oczywiście chłonność czyściw zależy od ich składu. Najczęściej są to mieszanki wiskozy i poliestru lub włókien celulozowych z poliestrem. Są również produkowane czyściwa z jednorodnego materiału czy to włókien syntetycznych czy polipropylenu. Skład czyściwa oraz jego struktura wpływa na jego zastosowanie.

Szczególnie poszukiwane są na rynku czystościowym produkty charakteryzujące się niską pylnością lub wręcz czyściwa bezpyłowe. Posiadają one głównie gładką, delikatną powierzchnię, ale zachowują jednocześnie bardzo dużą wytrzymałość. Znajdują one zastosowanie w branży lakierniczej oraz wszędzie tam, gdzie wymagany jest najwyższy poziom higieny lub gdzie personel dbający o otrzymanie czystości lub mający styczność z delikatnym produktem (detalem).

Czyściwa włókninowe ze względu na swoją grubość oraz elastyczność są również idealnym rozwiązaniem do czyszczenie powierzchni nieregularnych, ostrych i chropowatych. Z łatwością usuwają tłuste plamy oraz gęste substancje, a dodatkowo są bardzo odporne na działanie smarów i rozpuszczalników. Ich właściwości absorpcyjne sprawiają, że są doskonałym narzędziem w zakładach, w których wymagane jest bieżące usuwanie ropopochodnych zabrudzeń.

W kontroli nad użyciem czyściw pomagają specjalne stojaki na czyściwo. Wyposażone są one w ostry nóż umożliwiający precyzyjne cięcie czyściw, dzięki temu mamy zagwarantowaną ekonomię użycia. No i oczywiście poprawiają estetykę pomieszczeń, w których są stosowane, gwarantując porządek w warsztacie czy zakładzie przemysłowym.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl